27.12.2022

İNGİLTERE VATANDAŞI LOUSIE ROSE HARRIS MÜSLÜMAN OLDU

Ülkemize ziyarete gelen, arkadaşından etkilenerek islamı araştıran ve Müftülüğümüz tarafından bilgilendirilen, daha önce Hristiyan inancına mensup olan İngiltere vatandaşı Lousie Rose Harris, islamı seçerek Leyla ismini aldı.

Müftülüğümüzde düzenlenen Merasimde, İlçe Müftümüz İbrahim KÖKSAL, Din Hizmetleri Uzmanımız Veysel TOSUN, Dinler Bahçesi Rehber İmam Hatibi Sonay YILDIRIM ve Lousie Rose Harris hazır bulundu.

İhtida merasiminde, İlçe Müftümüz İbrahim KÖKSAL Lousie Rose Harris'e İslam Dini, İman Esasları, Müslüman olmanın gereklilikleri ve Temel Dini Bilgiler hakkında bilgiler verildi. Anlatılanları dikkate dinleyen Lousie Rose Harris, bunların tamamına inandığını kabul ettiğini ifade ettikten sonra Müftümüz ile birlikte Kelime-i Şehadet getirdi. Okunan Kur'an-ı Kerimi dinleyen Lousie Rose Harris büyük bir teslimiyet içerisinde islamiyete ilk adımını atarak mutluluğunu dile getirdi.

İhtida Merasimi sonunda İlçe Müftümüz KÖKSAL, İhtida belgesi ile birlikte İngilizce Kur'an-ı Kerim Meali ve Temel Dini Bilgiler Kitabı hediye etti.