05.12.2022

ALMAN VATANDAŞI ROBERT TAYLOR MÜSLÜMAN OLDU

Ülkemize ziyarete gelen cami ile ezandan etkilenerek islamı araştıran ve Müftülüğümüz tarafından bilgilendirilen, daha önce Hristiyan inancına mensup olan Almanya vatandaşı Robert Taylor, islamı seçti.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü beğendiğini ifade eden Robert Taylor, Kemal ismini aldı.

Müftülüğümüzde düzenlenen Merasimde, İlçe Müftümüz İbrahim KÖKSAL, Şube Müdürümüz Ömer AKKAYA, Din Hizmetleri Uzmanımız Veysel TOSUN, Dinler Bahçesi Rehber İmam Hatibi Sonay YILDIRIM ve Robert Taylor hazır bulundu.

İhtida Merasiminde, daha önce Almanya'da 6 yıl görev yapan İlçe Müftümüz İbrahim KÖKSAL almanca olarak Robert Taylor'a İslam Dini, İman Esasları, Müslüman olmanın gereklilikleri ve Temel Dini Bilgiler hakkında bilgiler verildi. Anlatılanları dikkate dinleyen Robert Taylor, bunların tamamına inandığını kabul ettiğini ifade ettikten sonra Müftümüz ile birlikte Kelime-i Şehadet getirdi. Okunan Kur'an-ı Kerimi dinleyen Robert Taylor büyük bir teslimiyet içerisinde islamiyete ilk adımını atarak mutluluğunu dile getirdi.

İhtida Merasimi sonunda İlçe Müftümüz KÖKSAL, İhtida belgesi ile birlikte Almanca Kur'an-ı Kerim Meali ve Temel Dini Bilgiler Kitabı hediye etti.