30.11.2022

"DİNİMİ SEVİYORUM MÜFTÜLÜĞÜMÜ TANIYORUM" PROJESİ BAŞLADI

Serik İlçe Müftülüğü olarak öğrencilerimize din hizmetlerinin nasıl sunulduğunu göstermek, Müftülüğümüzün faaliyetlerini tanıtmak ve çocuklarla Müftülük arasında bir bağ oluşturarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın misyonunu ve vizyonunu anlatmak maksadıyla gerçekleştirdiğimiz "Dinimi Seviyorum Müftülüğümü Tanıyorum" projesi başladı.

Din Hizmetleri Uzmanımız Veysel TOSUN tarafından hazırlanan projede 20 İmam Hatip ile 20 Kur'an Kursu Öğreticisinin 4'er kişilik öğrencilerinden toplamda 40 grup oluşturuldu. Proje kapsamında oluşturulan 2 grup Müftülüğümüzü ziyaret etti.

İlçe Müftümüz İbrahim KÖKSAL; "Yaz Kur'an Kurslarını ziyaretlere gittiğimizde öğrencilerimizin Müftü kimdir, ne iş yapar, Diyanet teşkilatımızı tanımadıklarını gördük. bu bağlamda bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik." dedi.

Proje kapsamından ziyarete gelen öğrencilere Müftümüz KÖKSAL, Müftülüğümüzün birimlerini gezdirerek yerinde tanıttı. Diyanet İşleri Başkanlığımızın misyon ve vizyonuna uygun olarak Diyanet İşleri Başkanımızı, Diyanet Teşkilatımızı, Diyanet İşleri Başkanlığımızın basılı yayınlarını tanıtarak, Diyanet TV ve Diyanet Radyo'yu öğrencilerimize izleterek gösterdi.

Ziyaret sonunda Müftümüz KÖKSAL, öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığımız yayınlarından olan "Sorumluluk Bilinci" adlı kitabı ve proje için hazırlanan defter kalem setini hediye etti.

Yapılan ziyarette ilgi ve alakalarından duydukları memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler Müftümüz İbrahim KÖKSAL'a teşekkür etti.