05.07.2016

Bayram Mesajı

Bizleri rahmet iklimi üç aylara, Ramazan’a, Kadir gecesine ve ardından Bayrama eriştiren Rabbimize hamdolsun. Bu kutlu zaman dilimlerini nasıl ihya edeceğimizi gösteren alemlare rahmet Hz. Peygamber efendimize selam olsun...

Değerli Serik’li kardeşlerimiz, 
Öncelikle tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar, yaptığımız hayırlar Hak katında kabul olsun...
Ramazan süresince adeta kendimizi manevi bir bakıma aldık. İyiliklerimizi çoğalttık. Hata ve kusurlarımızı azalttık. Gönüller kazandık. Nefsimizin öğretmeni, vicdanımızın öğrencisi olduk. İftar sofralarında buluşarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik. Tanıdık tanımadık herkese selam vermenin ve tebessüm etmenin ibadet olduğunu yeniden hatırladık. 
Yetimlere sahip çıkmanın sevincini yaşadık. Ramazana erişmenin şükrü olan Fitrelerimizi verdik. Oruç tutma imkanı bulamayan kardeşlerimiz Fidyelerini verdiler. Alan el değil, veren el olabilmek için gayret ettik. 
Kadir gecesinde bir araya gelerek 1001 Hatmin duasını beraberce yaptık. Daha güzel ve huzurlu bir dünya için ellerimizi hep beraber açtık. 
Geliniz Ramazanda kazandığımız güzel hasletlerimizi devam ettirelim ki, ömrümüz Ramazan, ahiretimiz bayram olsun. 
Bayramda sevgiyi sevelim, kin ve nefret duygularını yerelim. Büyüklerimizi sevelim, küçüklerimizi sevindirelim. Geçmişlerimize dua edelim. 
Bu vesileyle başta Serik’li kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam âlemindeki kardeşlerimizin bayramlarını tebrik eder, Bayramın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim...

Dr. Mehmet Malkoç 
Serik İlçe Müftüsü