08.11.2023

Konyaaltı Gençlik Spor Kültür Eğitim Sağlık Destekleme Kulübü Derneği, öğrencilere burs vermeye devam ediyor.

Konyaaltı Gençlik Spor Kültür Eğitim Sağlık Destekleme Kulübü Derneği, öğrencilere burs vermeye devam ediyor.

2015 yılında Konyaaltı İlçesinde görev yapan camii görevlileri tarafından kurulan Konyaaltı Gençlik Spor Kültür Eğitim Sağlık Destekleme Kulübü Derneği, kurulduğu günden bu zamana gençlere yönelik birçok faaliyet yürüterek, başta üniversitede öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler olmak üzere burs imkânı sağlıyor.

Dernek tarafından bu yıl 145 öğrenciye verilecek burs için Akdeniz Üniversitesi Camii bünyesinde bulunan Diyanet Kitap Kahve’de program düzenlendi.

Düzenlenen programa İl Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya, İl Müftü Yardımcısı Şeyda Emine Yılmaz, Konyaaltı İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, Müftülük Şefi Şükrü Güven,  dernek yönetimi, camii görevlileri ve gençler katıldılar.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açış konuşmasını yapan, Dernek Başkanı Karabulut Camii İmam Hatibi Muharrem Polat “İlk yıllarda 10 ihtiyaç sahibi gence sunulan bu hizmet, hayırsever vatandaşların destekleriyle ile 145 gence ulaştı.” dedi.

Program Konyaaltı İl Müftüsü İmamoğlu'nun selamlama konuşmasıyla devam etti.

Ardından gençlere seslenen İl Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya, ise gençlik yıllarının önemini vurgulayarak; "Gençlerimiz istikbalimizdir, umudumuzdur. Bizi güçlü kılan en büyük imkân ve zenginliğimizdir. Sizler bizim için ayrı bir değerdir. Sizler çok çalışacaksınız. Vefalı olacaksınız. Vatanımıza vefalı olacaksınız. Millerimize, Alem-i İslam’a vefalı olacaksınız. Toplumda faydalı birer fert olacaksınız.  Sizler ilgiyi, iyiliği, desteği ve sevgiyi hak ediyorsunuz. Bizler sizleri önemsiyoruz. Bu vesile ile Konyaaltı Gençlik Spor Kültür Eğitim Sağlık Destekleme Kulübü Derneğine ben ayrıca çok teşekkür ediyorum. Çünkü çok güzel faaliyetlere imza atıyorlar. Hayırsever vatandaşlarla, ihtiyaç sahibi üniversiteli gençler arasında köprü oluyorlar. Rabbim çalışmalarını daim, hayırlarını kabul eylesin.” dedi.

Program tatlı ikramının ardından öğrencilere bursların takdim edilmesiyle sona erdi.