09.08.2023

Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programında Hediye Yağmuru

Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programında Hediye Yağmuru

Muratpaşa İlçe Müftülüğüne bağlı MarkAntalya Yaz Kur’an Kursunda kapanış programı düzenlendi.

Yaz Kur’an Kursu öğrencisinin okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Muratpaşa İlçe Müftüsü İshak Göksel, katılımcılara “Hoş geldiniz” dileklerini iletti.

Akabinde konuşan Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya ise Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Yaz Kur'an Kurslarındaki etkin rolünün önemine değildi.

Yalçınkaya, konuşmasında “Bizler öğrencilerimize küçük yaşta Allah’ı ve peygamberimizin örnek hayatını öğretmenin gayreti ve mutluluğu içerisindeyiz. Zira Peygamber efendimiz; ”Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” buyuruyor. İşte o hayırlıların arasına girebilmek için sizler buralardasınız. Öğretme durumunda olan Kur’an Kursu öğreticilerimiz buradalar. İnşallah Peygamber efendimizin o hayırlı diye tarif ettiği insanların arasına gireriz. Kıymetli çocuklar. Kurslarımız bu hafta sona eriyor. Sizler camilerimizle, kurslarımızla irtibatınızı devam ettireceksiniz. Öğrenmiş olduğunuz dua ve sureleri namazlarda okuyarak tekrar edeceksiniz. Eğer öğrendiğiniz bilgileri tekrar etmezseniz çabuk unutursunuz." ifadelerini kullandı.

Programda Yaz Kur’an Kursu devam eden tüm öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Program, Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin çeşitli gösterileri ve okunan ilahilerle sona erdi.

Programa İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Muratpaşa İlçe Müftüsü İshak Göksel, AVM Yöneticileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenci ve velileri katıldı.