03.03.2023

Antalya’ya gelen depremzede çocukların yüzleri, palyaço etkinliği ile gülüyor.

Antalya’ya gelen depremzede çocukların yüzleri, palyaço etkinliği ile gülüyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi Genç TDV gönüllüleri, depremzede ailelerin çocuklarının yaşadığı travmaları atlatmaları için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda depremin ardından Antalya ‘ya gelerek TEİAŞ Konaklama Tesislerinde kalan depremzede ailelerin çocukları, düzenlenen palyaço etkilediğinde bir an olsun depremin etkisinden uzaklaşarak doyasıya eğlendiler.

Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği özel programda gönüllüler tarafından hazırlanan ikramlar çocuklar ve ailelerine sunuldu.

Programa katılan İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya ve İl Müftü Yardımcısı Şeyda Emine Yılmaz, çocuklara çeşitli oyuncakların yanında Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Diyanet Çocuk ve Cim dergilerini hediye ettiler.

Programda duygularını ifade eden İl Müftüsü Yalçınkaya, “Depremin travmalarını yaşayan çocuklarımızın bir an olsun yüzlerinde gülücük belirmesi ve depremin etkisinden uzaklaşması güzel bir duygu. Bu ve benzeri programlarımız depremzede kardeşlerimizin kaldığı diğer tesislerde de devam edecek.” şeklinde konuştu.