01.06.2022

2022 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

2022 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

2022 yılı Türkiye Diyanet Vakfı Vekâletle Kurban kesim kampanyası ile ilgili tanıtım toplantısı düzenledi.

Kepez İlçe Müftülüğü toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya, TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri,Şube müdürleri, Murakıplar, vaizler ile organizede görevli İmam Hatipler ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yapılan toplantı da açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Yalçınkaya, 2022 yılı Türkiye Diyanet Vakfı Vekâletle Kurban Organizasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yalçınkaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonuyla gerçekleşen "Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu"nun, İslam coğrafyasındaki mazlumların umudu olduğunu ve bu konuda insanların doğru bilgilendirilmesinin önemini vurguladı.

Ardından kürsüye gelen TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin ise konuşmasında ""Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu"nun iyi tanıtılmasını söyleyerek, Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı mazlum ve muhtaç insanların yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayramı yaşamalarına katkıda bulunmak için yardım sever halkımızın kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında artarak devam eden Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi yeryüzündeki bütün mazlumların umudu olmuştur. "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız; dünyanın her yerine dil, din, ırk, mezhep, meşrep, farkı gözetmeksizin yardım elini hep uzatmıştır.” dedi.