T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Antalya Müftülüğü

07.10.2019

2019 Yılı “1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Etkinlikleri Kapsamında Antalya Genelinde Yüzlerce Fidan Toprakla Buluştu

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın "Cami ve Hayat" olarak belirlenen teması kapsamında Antalya’da “Ağaç Dikme Etkinlikleri” düzenledi.

 Etkinlikler kapsamında Antalya genelindeki tüm Camilerin bahçelerine yüzlerce fidan diken din görevlileri, çevre bilinci, ağaç ve ormanın önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına cemaatleriyle iş birliği yaparak örnek bir etkinliğe imza attılar.

Fidan Dikim Etkinlikleri ile ilgi açıklamalarda bulunan İl Müftümüz Osman ARTAN şunları dile getirdi. “Peygamber efendimiz (SAV) 'Sizden herhangi biriniz, kıyamet kopuyor olsa dahi elindeki fidanı diksin' buyuruyor. Bu kadar yeşile, ağaca çevreye önem veren bir dinin mensuplarıyız. İşte bu farkındalığı oluşturmak için Diyanet İşleri Başkanlığımızın himayesinde bugün tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de hocalarımız, cemaatleri ile birlikte camilerinde uygun yerlere fidan dikimi gerçekleştirdiler” dedi.

Son olarak İl Müftümüz ARTAN, etkinliklerde emeği geçen İlçe Müftülerine din görevlilerine, cami cemaatlerine ve etkinliklere destek veren herkese teşekkür etti.