T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Antalya Müftülüğü

05.11.2018

DİTİB Dernek Yöneticileri Gelişim Semineri Manavgat'ta Yapıldı

Berlin Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından, Müşavirlik çalışma bölgesinde faaliyet yürütmekte olan DİTİB Derneklerinin Yöneticilerine yönelik Manavgat'ta “Dernek Yöneticileri Gelişim Semineri’nin” 7.si yapıldı.

DİTİB Derneklerinin Yöneticilerine yönelik 7.si yapılan Gelişim Seminerinde İl Müftümüz Osman ARTAN bir konuşma yaptı. İl Müftümüz konuşmasında “Bu birlikteliği tanışma, kaynaşma ve tecrübe paylaşımı açısından önemli görüyorum. Bu buluşma ve bilgi paylaşımı sayesinde inşallah görev yaptığınız bölgelerdeki din hizmetlerine ivme kazandıracağınızı düşünüyorum.

Bölgelerinizde yaşayan gençliğimize ülkemizi, kültürümüzü, dinimizi tanıtmak anlatmak sizlerin elinde. Çünkü ülkemizin ve milletimizin geleceği gençlerimize emanettir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkacak gençleri yetiştirmemiz lazım”. Sizleri Manavgat'ta misafir etmekten çok memnunuz, inşallah yapılan seminer amacına ulaşmıştur.. Asıl memleketiniz Anayurdunuz Türkiye’miz ama vatanı ikamenize, ailelerinize ve görev yerlerinize sağ salimen giderek görev bölgelerinizde yaşayan soydaşlarımıza bizlerden selam götürün” diyerek sözlerine son verdi. Program 4 gün devam etti.