T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Antalya Müftülüğü

07.03.2016

Hikmet KUTLU

28.01.1980-29.07.1980 14.06.1981-16.11.1985 02.03.1944 tarihinde İsparta Yalvaç Sücüllü Kasabası'nda doğdu. İl­kokulu ve Kur an kursunu aynı kasabada okudu. İstanbul İmam-Hatip Okulu'nu 1967 yılında, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nü de 1971 yılında bitirdi. 1964-1972 yılları arasında İstanbul Üsküdar ve Beşiktaş ilçelerinde imam-hatiplik yaptı. 25.05.1972 tarihinde Sakarya Karasu ilçe vaizliğine ve 04.04.1973 tarihinde aynı ilçe müftülüğüne atandı Askerlik görevini 1973-1975 yılları arasında yedek subay olarak yaptı. 09.04.1975-31.07.1978 tarihleri arasında Antalya Korkuteli ilçe müftü­lüğü yaptı. 1978-1980 yılları arasında Yozgat, 1980-1985 yıları arası An­talya, 1985-1993 yılları arasında Denizli, 1993-1997 yılları arasında Ordu, 1997-1998 yıllarında Aydın, 19.10.1998-12.01.2003 tarihleri arasında Ko caeli, 2003 yılında Gaziantep il müftülükleri görevlerinde bulundu.Halen 14.08.2003 tarihinde ikinci kez atandığı Kocaeli il müftülüğü görevinde iken 02.03.2008 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrıldı.