T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Antalya Müftülüğü

07.03.2016

Musa BİLGİ

31.08.1971-07.07.1978 1933 yılında İsparta Sütçülerde doğdu. 1945 yılında ilkokulu bitirdik­ten sonra dedesinden hıfzını tamamladı. İsparta İmam-Hatip Okulu'nun ilk mezunlarındandır. Ayrıca Gönen Öğretmen Okulu'nu ve Kırklareli Sanat Okulu Elektrik Bölümü'nü bitirdi. Askerliğini yaptıktan sonra İstan­bul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu, ilk göreve 16.02.1962 tari­hinde İstanbul Fatih ilçesi Muslihittin Camii imam-hatibi olarak başladı. 30.11.1965 tarihinde İsparta il müftü yardımcılığına, 09.03.1966 tarihinde de İsparta il müftülüğüne tayin oldu. 09.03.1970-16.08.1971 tarihleri ara­sında Hatay il müftülüğü yaptı. 31.08.1971 tarihinde Antalya il müftülü­ğüne atandı ve bu görevi 07.07.1978 tarihine kadar sürdürdü. 24.07.1978-30.05.1979 tarihleri arasında Burdur il müftülüğü yaptı. 01.6.1979 tarihinde Antalya il vaizliğine atandı ve 06.03.1986 tarihinde bu görevinden emekli oldu.