T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Antalya Müftülüğü

07.03.2016

Bestami AKSU

07.03.1967-02.08.1968 Hatay-Erzin İlçesinde 1906 yılında doğdu. İlk tahsilini bulunduğu yerde yaptıktan sonra Halepte Medrese-i İlmiyye’ye devam ederek icazet aldı. 1943 yılında aday, 1944 yılında da asil olarak Osmaniye İlçesine Vaiz olarak tayin edildi. Uzun müddet burada görev yaptıktan sonra 01.06.1957 de Adana Müftülüğüne, 08.08.1963 de Osmaniye Müftülüğüne,07.03.1967 de Antalya Müftülüğüne, 05.10.1968 de Edirne Müftülüğüne atanan Bestami Aksu 31.12.1972’de Edirne Müftülüğünden emekli oldu. 30 Nisan 1990 tarihinde Osmaniye’de 84 yaşında olduğu halde vefat etmiştir. Evli 6 çocuk sahibi olup ileri derecede Arapça bilirdi.