T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Antalya Müftülüğü

07.03.2016

Ahmet Hamdi OKUR

31.05.1952-19.08.1953 1877 yılında Antalya Akseki'de doğdu, ilk öğrenimini Antalyada Da­ğıstanlı Hacı İbrahim Efendi Medresesi'nde yaptıktan sonra öğrenimine Konyada devam etti. 08.02.1914- 07.05.1921 tarihleri arasında Antalya il müftülüğü, 14.12.1923-01.03.1924 tarihleri arasında İmam-Hatip Mektebi'nde ulum-i diniyye ve ahlâk öğretmenliği görevlerinde bulundu. 01.02.1926 tarihin­de Antalya il vaizliği görevine başladı. 03.07.1943 tarihinde emekli oldu. 31.05.1952 tarihinde ikinci defa Antalya il müftüsü olarak memuriyete yeniden döndü. Antalya il müftüsü iken 09.08.1953 tarihinde vefat etti.