24.09.2020

MURATPAŞA MÜFTÜLÜĞÜ ADRB BÜROSU AÇILDI “MUTLU AİLE GÜÇLÜ TOPLUM” PROJESİ TANITILDI.

Muratpaşa İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) kurularak hizmete başladı. Aileyi tehdit eden iç ve dış etkenlere karşı, kaynağı Kur’an ve Sünnet olan manevi değerler ile ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesine yönelik bilinç oluşturmak amacı ile "MUTLU AİLE GÜÇLÜ TOPLUM” Projesi hazırlandı.

Müftülüğümüz konferans salonunda projenin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Müftümüz Osman Artan, Akdeniz üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Ögke, Dekan Yrd. Doç.Dr. İbrahim Halil Erdoğan, ilçe Müftümüz Kuddusi Uysal, il müftü yardımcısı Melek Alçın, Kepez Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Musara, Aile ve Çalışma İl Müdür Yardımcısı,Valilik Proje ve Etüd Uzmanı ile Aile Rehberlik Bürosu üyeleri katıldı.

Açılış Kur ’an-ı Kerim’ini Muratpaşa Cami İmam Hatibi Mesut Çetmi okudu. Açılış Konuşmasında İlçe müftümüz Kuddusi Uysal “Ailenin Türk toplumundaki öneminden bahsederek boşanmaların artmasına dikkat çekti. ADRB Büromuzun bu projesiyle milletimizin aile hayatına önemli katkı yapacağına inandığını dile getirerek projeye katkı sunan paydaşlara teşekkür etti”. İl müftümüz Osman Artan, “Son yıllarda boşanmaların arttığını ve Boşanmalarda ortaya çıkan sorunların dini yönden çözüme kavuşturulmasında bizlere önemli görevler düştüğünü ifade etti.” İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr İbrahim Halil Erdoğan da konuşmasında: “İnsanların insanlığı unuttuğu ve insanlara insanlığını hatırlatacak rehber uyarıcılara ihtiyaç olduğunu bu nedenle bu projenin önemli olduğuna değindi. Bunu da okuyarak ve araştırarak yapmalıyız” dedi. ADRB üyesi Emekli Din Hizmetleri Uzmanı Havva Kaya da “MUTLU AİLE MUTLU TOPLUM PROJESİNİ” tanıttı.