26.07.2021

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş ve anma programı düzenlendi.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferinin beşinci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

İlk olarak, 15 Temmuz Perşembe günü saat 12.00’ de Kaymakamımız ve beraberindekiler şehit yakınlarının katılımıyla Karşıyaka Mezarlığında bulanan Şehit Kabirlerini ziyaret etti. Akabinde, Eski Camiinde aziz şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerif okundu, Hatm-i Şeriflerin duası yapıldı. Daha sonra şehit ailesi ziyareti gerçekleştirildi.

Kaymakamımız Sayın Uğur KOLSUZ, ilçe protokolü, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımı ile tören alanına “Demokrasi Yürüyüşü” düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programımız, Müftülük personelimizin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunması ile devam etti.

Milli irade ruhumuzu canlandıran 15 Temmuz Selası; Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde ki tüm camilerde de eş zamanlı olarak gece saat: 00.13'te okundu.

Düzenlenen programa; İlçe Protokol üyeleri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.