Toplumun dini konularda aydınlatılmasının en önemli vasıtalarından biri olan hutbelerin, muhatap kitleye etkin bir şekilde ulaştırılması amacıyla Korkuteli merkezde görev yapan İmam-hatip ve Müezzin-kayyımlara yönelik Mart eyı içerisinde seminerler düzenlenmişti. Bu kapsamda köy ve mahallelerde görev yapan personele yönelik düzenlenecek olan etkili hutbe sunumu hizmet içi eğitim seminerinin ikinci etabı başladı.