29.04.2024

2024 YILI HACI ADAYLARINA YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

2024 Yılı Hacı Adaylarına Yönelik Eğitim Semineri Düzenlendi

2024 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ve acenteler ile ilçemizden kutsal topraklara gidecek 170 hacı adayı için eğitim semineri düzenlendi.

29-30 Nisan tarihlerinde müftülüğümüze bağlı Sultan Ahmet Aydın Gençlik Merkezinde düzenlenen seminer, Ahmet Sarıcalar Mescidi İmam-hatibi Sabri İslamoğlu'nun Kur'an-ı kerim tilaveti ile başladı. İlçe Müftümüz Mustafa Kızmaz yaptığı açılış konuşmasında, "Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan kura çekimi sonucunda 2024 Yılında ülkemizden 83.430 kişi, İlçemizden ise 170 kişi hac ibadetini yerini getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek. "Hac meşakkattir" buyuruyor efendimiz, sizler bu meşakkate talip olmuş Rahman'ın seçtiği ve kutsal topraklara davet ettiği kişilersiniz. Dünyanın dört bir yanından davet edilen; dili, rengi, ırkı, ülkesi farklı, ancak aynı duygulara sahip milyonlarca insanla birlikte Arafat'ta, Müzdelife'de, Mina'da, Medine'de Allah'ın huzurunda bir araya geleceksiniz. Rabbim yolculuğunuzu kolaylaştırsın. Şimdiden haccınızı mebrur, sa'yinizi meşkur, amellerinizi makbul, dualarınızı kabul eylesin" dedi.

Müftülük Şube Müdürü Oktay Bingöl, İlçe Vaizi Şükrü Öztürk ve Kur'an Kursu Öğreticisi Ünzile Göktaş'ın sunumlarıyla devam eden seminer, Antalya 2. Kafile Başkanı olarak katılan İl Müftü Yardımcısı Talat Özmet'in "ibadet bilinci olarak Hac" sunumunu ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından yapılan aşının ardından sona erdi.