T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kepez Müftülüğü

15.04.2021

İLÇE MÜFTÜMÜZDEN RAMAZAN AYI MESAJI

İlçe Müftümüz Metin ARCAKLIOĞLU, Ramazan Ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı ve mesajında şu ifadelere yer verdi.

Bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, yılın en hayırlı ayı olarak büyük özlemle beklediğimiz Ramazan ayına bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşarken, diğer taraftan Ramazan ayında camilerimizde Teravih namazlarının kılınamayacağının  hüznüyle giriyoruz. Ancak bu hüznün bizim heyecanımızdan ve şevkimizden bir şeyler kısmasına ve eksiltmesine fırsat vermeyelim. 
Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip `yardımlaşma` ve `paylaşma` konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.
Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalı, Yoksul kardeşlerimizin yaralarını sarmalıyız. 
Bu duygu ve düşüncelerle Tüm İslâm Aleminin ve Din Gönüllüsü hocalarımızın ve Ailenizin Ramazan-ı Şerif’ini en kalbi duygularla tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni eder, ve bir an önce Covid-19 Hastalığından kurtulmamıza vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.