30.05.2019

MÜFTÜ ERDOĞAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI

Gazipaşa Müftüsü Yunus ERDOĞAN, Kadir Gecesi münasebetiyle mesaj yayımladı.

ERDOĞAN, mesajında cumayı cumartesiye bağlayan gece, tüm Müslümanların, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in inmeye başladığı Kadir Gecesi'ne bir kez daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağını belirtti.

Kadir Gecesi'nin, değerini bizzat Kur'an-ı Kerim'den aldığını, Kur'an-ı Kerim'in bu geceye müstakil bir sure tahsis ederek, gecenin en güzel biçimde tasvirini yaptığını ifade eden ERDOĞAN, şunları kaydetti:

"Her sene Allah'tan bir bağış, Peygamberden bir armağan gibi gelen Kadir Gecesinin anlatıldığı Kadir Suresi, bizlere üç mesaj getirmiştir. Birincisi, Kadir Gecesi'ni değerli kılan yaratılış bilgisinin ders kitabı olan Yüce Kur'an'ın ilk nüzulüne şahit olmuş olmasıdır. İkinci mesaj,  her Kadir Gecesi'nin Mü’minler’e her yıl bir ömürlük bir fırsat sunmuş olmasıdır. 'Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır' ayeti, bu gecenin bir ömürlük zamana eş değer olduğunu anlatmaktadır. Üçüncü mesaj, vahiy meleği Cebrail aleyhisselam ile Allah'ın meleklerinin Kadir Gecesi'nde yeryüzüne selam ve esenlik getirmek üzere inmeleridir."

Kadir Gecesi'nin ancak Kuran'ın kadrini, kıymetini bildiğimiz oranında hakiki anlamda ihya edilmiş olacağına işaret eden ERDOĞAN, insanların Kuran'ın hak, hakikat, ahlak ve adalet ilkelerine sarıldıkları ölçüde bu gecede bir ömre bedel manevi gelişmeler yaşayabileceğini dile getirdi.