T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Elmalı Müftülüğü

09.04.2021

Antalya İl Müftüsü YALÇINKAYA görevine başladı

Antalya İl Müftüsü YALÇINKAYA görevine başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Antalya İl Müftülüğüne atanan Nazif Fethi YALÇINKAYA, görevine başladı.

Göreve başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalçınkaya; " Makamlar ve mevkiler geçicidir. Önemli olan; baki kalan şu kubbede hoş bir sada bırakabilmektir. " ifadesini kullandı.

Müftü YALÇINKAYA, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yüce dinimiz İslâm’a, aziz milletimize ve memleketimiz Antalya’ya hizmet etme imkânını bahşeden Âlemlerin Rabbine hamd, Örneğimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (sav) ve O’nun ehl-i beytine ve ashabına salât ve selam olsun.

Sorumluluğu ağır, şerefi de bir o kadar büyük olan Antalya İl Müftülüğü vazifesine şahsımı layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş Hocamıza en kalbî şükranlarımı arz ediyorum.

Antalya’mızda göreve başlamam vesilesiyle önceki dönemlerde din hizmetlerinin her kademesinde görev yapmış ve dar-ı bekaya irtihal etmiş tüm hocalarımızı rahmetle yad ederken, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diler, hizmetlerinden dolayı şükranlarımı arz ederim.

Özellikle uzun yıllar müftülük görevini ifa ederek Antalya’mıza hizmet eden Osman ARTAN hocamız ve daha önce görev yapan muhterem müftülerimize de  hassaten teşekkürlerimi arz ediyorum.

Selçuklu ve Osmanlı medeniyetinin köklü mirasını bünyesinde barındıran, Akdeniz’in incisi, tabiat güzellikleriyle dünyanın gözdesi Antalya’mıza dinî konularda hizmet etmeye, din gönüllüsü kardeşlerimize rehberlik yapmaya, halkımızın birlik ve beraberliğine, kardeşlik içinde yaşamalarına katkıda bulunmaya geldim. Makamlar ve mevkiler geçicidir. Önemli olan; baki kalan şu kubbede hoş bir sada bırakabilmektir.

Antalya’mızın dini ve manevi hayatına rehberlik ederken halkımızı sahih ve doğru dini bilgiyle aydınlatma, din istismarına karşı milletimizi bilgilendirme temel hedefimizdir. Hizmetlerimizde temel felsefemiz “Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” diyen Yunus’un engin hoşgörüsü, tevazuu ve bütün milletimizi kucaklayan tavrı olacaktır.

Antalya’mızın her köşesinde camilerde, minberlerde, kürsülerde, Kur’an kurslarında dinin hayat veren rahmet yüklü mesajlarını tüm halkımıza ulaştırmanın gayreti içerisinde olacağız.

 

Bu kutlu göreve başladığım ilk günde, Yüce Rabbimden istikamet üzere ihlas ve samimiyetle hizmet etmeyi lütfetmesini ve hayırlı sonuçlarla karşılaştırmasını niyaz ediyorum.

 

Emanetini yüklendiğim bu şerefli görevin ağır sorumluluğunu birlikte taşıyacağım tüm din gönüllüsü kardeşlerimi kalbi muhabbetle selamlıyor, hayır dualarını bekliyorum.”