T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Alanya Müftülüğü

08.10.2019

“CAMİ ve HAYAT” KONULU KONFERANS PROGRAMI DÜZENLENDİ

Alanya Müftülüğümüz tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri kapsamında “Cami ve Hayat” temalı konferans programı düzenlendi.

Afyon İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun konuşmacı olarak katıldığı programa İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN başta olmak üzere Manavgat Müftüsü Mustafa ATİLLA, Din Görevlilerimiz, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz, Adaletle Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin UÇKAYA, MUSİAD Başkanı Mustafa DURUSOY ve davetliler katıldı.

Alanya Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen program musiki dinletisi ve sonrasında Gümüşgöze Cami İmam Hatibi Muhammed Arif DURAK’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açış konuşmasını ise İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN gerçekleştirdi. Açış konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığımızın Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla hazırlanan “Cami ve Hayat” temalı video izlendi.

Video gösteriminin akabinde Afyon İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU “Cami ve Hayat” temalı konuşmalarını gerçekleştirdi. Cami ve Mescit kavramları üzerinde duran KABUKÇU Asrı Saadetten günümüze kısa bir değerlendirme yaptı ve camilerin fonksiyonları üzerinde durdu.

Afyon il Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun konuşmasının ardından ise İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN tarafından KABUKÇU’ya günün anısına hediye takdimi yapıldı.

Programda ayrıca ilçemizde cami yaptıran, yapılmasına öncülük eden hayırseverlerimize ve emekli olan personelimize plaket takdimi yapıldı.

Program iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.