T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Alanya Müftülüğü

08.10.2019

DİN GÖREVLİLERİMİZ VE AİLELERİYLE KAYNAŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTUK

Alanya Müftülüğümüz tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri kapsamında Din Görevlilerimize ve ailelerine yönelik yemek programı düzenlendi.

Programa İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN başta olmak üzere Manavgat Müftüsü Mustafa ATİLLA, Şube Müdürü Murat DEMİRHAN, Şef Mustafa DOĞAN, Din Görevlilerimiz, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve aileleri katıldı.

Birlik ve beraberlik ortamında yemeklerin yenmesinin ardından Manavgat Müftüsü Mustafa ATİLLA’nın yapmış olduğu yemek duasına amin denildi.

Program kapsamında kısa bir konuşma yapan İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında görevlilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak, görevlilerimizin aileleri arasında da tanışma ve kaynaşmaya vesile olmak amacıyla bu programı tertip ettiklerini belirtti.

Din Görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını da tebrik eden Müftü İLHAN; Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını, camilerin yapımında emeği geçen, din hizmetinde ömür tüketen ve rahmete kavuşan bütün kardeşlerimizi rahmetle yad ettiğini, din hizmetlerinde daim olan görevlilere ise başarılar temennisinde bulunarak katılımcılara teşekkür etti.

Programla ilgili düşüncelerini ifade eden Din Görevlilerimiz ve aileleri ise, etkinlikten dolayı mutlu olduklarını, Camiler ve Din Görevlileri Haftası vesilesiyle anlamlı bir etkinlik olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Program iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.