​T.C. GAZİPAŞA KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

Yunus ERDOĞAN

05.05.1979 tarihinde Sakarya’nın Karasu ilçesinde doğan Müftümüz Yunus ERDOĞAN, İlkokulu Karasu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda tamamladı. 1993 yılında hafızlığını bitirdi. 1994 yılında ortaokuldan, 1997 yılında İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 2003 yılında KTÜ Rize İlahiyat Fakültesini bitirdi.

2004- 2009 yılları arasında Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde İmam-Hatip olarak görev yaptı. Bu süre içersinde askerlik görevini Malatya’da 313 kısa dönem olarak tamamladı.

2009-2012 yılları arasında Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi 1. dönem İhtisas Kursunu başarıyla bitirdi.
10.09.2012 tarihinde Gümüşhane ili Kürtün İlçesinde Vaiz olarak göreve başladı. 01.10.2013 tarihinde Sakarya Adapazarı Merkez İlçe Vaizliğine naklen atandı.

11.01.2016 tarihinde Rize Çamlıhemşin ilçe müftüsü olarak atandı ve 16.07.2018 tarihine kadar Rize Çamlıhemşin İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

31.07.2018 tarihinde ise Gazipaşa İlçe Müftüsü olarak ilçemizde göreve başladı.

Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim dalı Tefsir Bilim dalında yüksek lisansına devam eden Erdoğan, evli ve iki çocuk babasıdır.